Hediye İçin Teşekkür Ederim Mesajları

“Teşekkür ederim”  bu cümleyi söylemek çok kolay, ama yazmaya gelince elbette kuralları var. Bir davetin ya da hediyenin arkasından özel bir yolla teşekkür etmek sürdürülmeye değer bir gelenektir.Size özel bir hediye ise elle yazdığınız bir teşekkür notu yollamalısınız. Notta hediyenin sizin için çok değerli olduğunu belirtebilirsiniz. Abartılı cümleler kullanmadan hediyeyi ne kadar beğendiğinizi söyleyebilirsiniz.

Arkadaşlar iyi gün ve kötü gün ayırt etmeksizin yan yana olur, işte sende benim öyle bir arkadaşımsın her zaman yanımda olduğun için sana teşekkür ederim.

Arkadaşlığın değerini kimse bilemez, çünkü kimsenin senin gibi harbi arkadaşı olamaz, teşekkür ederim bana yaptıkların için arkadaşım..

Bana uçabileceğim kanatlar verdiğin için teşekkürler. Sevginle ve anlayışınla hep yanımdaydın, daima sığınağımdın babacığım.

Beni yalnız bırakmayan ve şu an gerek yanımda gerek ise mesaj atarak bu özel günümde manevi yönden yanımda olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Benim için her şeye katlanan her zaman yanımda olan değer biçilemeyen dünyanın en güzel annesine, sonsuz teşekkürler…

Bir gülüşün yeter dertlerimin silinmesine, bir sözün yeter beni hayata döndürmek için işte sen benim için o kadar önemlisin sevgilim, teşekkür ederim sana aşkını esirgemediğin için.

Bütün insanları sevdirdiğin için, gönlüme ilhamları indirdiğin için, bir ömür doyasıya güldürdüğün için, Tanrım, bu emsalsiz aşk için teşekkür ederim.

Doğum günümde, bu özel insanlarla beraber olmaktan büyük mutluluk duyuyorum herkese teşekkür ederim…

Doğum günümü unutmayan tüm arkadaşlarımın, bu özel günümde yanımda oldukları için çok teşekkür ederim iyi ki hayatımda varsınız…

Dünüm nasıl senin ise bugünümde senin, bugünüm nasıl senin ise yarınımda senin, yarınlarım nasıl senin ise, tüm geleceğimde senin, sen benim hayatım, sen benim yaşama sebebimsin sevgilim, bu mutluluğu bu gücü bana yaşattığın için sana teşekkür ederim.

Güller solsa da seni bırakmam, hayatım bitse de sensin yeni başlangıcım, bir gün öleceksem gözlerine bakarak ölmek isterim o kadar çok seviyorum ki seni bu aşkı bana armağan ettiğin için teşekkür ederim.

Her zaman iyi günümde, kötü günüm de yanımda olan sevdiklerime bu güzel günümde binlerce kez teşekkür ediyorum iyi ki varsınız iyi ki varım

Herkes birbiri ile dost olabilir ama, herkes birbiri ile candan arkadaş olamaz, sen benim can arkadaşımsın teşekkür ederim..

Ne arkadaşlar bir laf uğruna harcadı sevdiklerini, ne sözler arkadaşları ayırdı. Her zaman bana inanan ve savunan oldun, sana çok teşekkür ediyorum gerçek arkadaşım benim..

Ne kısa sözler ile seni savururum, ne yalan sözler ile seni avuturum, sen benim ilk başımın tacısın, sen benim yaşama tutunuşumsun, benimle olduğun için teşekkür ediyorum.

Rengarenk yazılar yazamasam da sana, süslü kelimelerle adını haykıramasam da, sakız olmuş kelimeleri sana harcamaktansa rol yapmadan SENİ SEVİYORUM derim gerisi yalan sevgilim, bana aşkın güzelliklerini yaşattığın için teşekkür ederim

Sen güllere özenme, güller sana özensin. Üzme tatlı canını sen güllerden güzelsin. Her şey için teşekkürler biricik aşkım.

Seninle öğrendim dostluğu samimiyeti, seninle öğrendim yanlışı, doğruyu.. Sen benim en iyi arkadaşımsın sen olmasaydın yalancıları arkadaşım sanacaktım, teşekkür ederim arkadaşım.

Sensizliğe dayanamaz bu yürek, sensiz buz tutar ellerim üşürüm sevgilim, seninle hayat bulur bedenim bana bu sevgiyi yaşattığın için teşekkür ederim…

Şiir bakışlım, sessizliğin dingin sularında mısra mısra gözlerine birikirken, yaşam taşlarıma anlam kattığın için teşekkür ederim.

Tek dileğim ölürken dahi gözlerine bakabilmektir, sensizlik cehennem olacağı için son kez cenneti görmek isterim gözlerinde bir tanem, cennetim sensin benim her şeyim, teşekkür ederim cenneti yaşattığın için aşkım.

Teşekkür ederim bana ilk defa aşkı tattırdığın için, bana severek yaşamayı öğrettiğin için hayata sımsıkı sarılmayı gösterdiğin için teşekkür ederim.

Teşekkür ediyorum sana sevgilim, beni hayata döndürdüğün için, soğuk bedenime sıcak gülüşlerini aşıladığın için, seviyorum seni seviyorum seninle olan günleri.

Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler anneciğim…

Arkadaş dediğin canını ortaya koymalı yeri geldiğinde, arkadaş dediğin yalanların arkasına saklanmamalı 5 kuruş için, sende böyle olmadığın için teşekkür ederim arkadaşım benim.

Ben aşkı yalnız sana yakıştığı için severim, bana da yakıştığın için sevgilim çok teşekkür ederim.

Bir gün sen olmaz isen yanımda bil ki ben o gün can veriyorum demektir, sensizlik benim için hayat değil ölüm demektir, bana hayat verdiğin için teşekkür ederim bebeğim.

Sensiz yaşamıyordum sanki hayatta, seninle hayata döndüm seninle bir hayat buldum teşekkür ederim canım sevgilim..

Teşekkür Mesajı Örnekleri

Çalışanlara Teşekkür Mesajı

Değerli çalışma arkadaşım. Tüm yardımların için teşekkür ederim. Bu ekibin bir parçası olduğun için çok mutluyum. Gösterdiğin çabayla kısa sürede işlerin sorunsuz yürümesine katkı sağladın. İhtiyacımız olduğunda bize yardım etme azmin için gerçekten minnettarım. Bu şirketin potansiyel büyümesine yardımcı olduğun, sabır gösterdiğin ve özverili davrandığın için sana sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

İş Görüşmesi için Teşekkür Mesajı

İş görüşmesi yapmak için bana ayırdığınız zamandan dolayı size minnettarım. Sizinle çalışmak için can atıyorum. İş başvurusu yaptığım pozisyona kabul edilip edilmediğime dair vereceğiniz cevabı heyecanla bekliyorum. İlginiz için çok teşekkürler.

Sorularımı Yanıtladığınız için Teşekkür Ederim

Sorduğum her soruyu sabırla cevapladığınız ve bana zaman ayırdığınız için teşekkürler. Eminim ki çok meşgulsünüz. Ancak benimle kişisel olarak görüştüğünüz ve sorularıma yanıt verdiğiniz için size minnettarım. Tekrar teşekkürler.

Patron için Teşekkür Mesajı

Bana olan güvenden ve bu projeye verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederim. Eminim sonuçlardan memnuniyet duyarsınız.

Kariyer Yardımı için Teşekkür Mesajı

Benimle konuşmaya zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Kariyer hedeflerimi gözden geçirirken vakit ayırdığınız ve bunlara ulaşmaya yardımcı olacak stratejileri benimle paylaştığınız için size minnettarım. Tavsiyeleriniz çok yardımcı oldu ve bana mevcut fırsatlar hakkında yeni bir bakış açısı kazandırdı.

Bağış için Teşekkür Mesajı

Cömert bağışınız için çok teşekkür ederim. Bu çok yardımcı olacak ve katılımcılarımıza önemli ölçüde fayda sağlayacaktır. Sizi ilerleme konusunda bilgilendireceğim. Tekrar, cömertliğiniz için samimi olarak teşekkürlerimi iletirim.

Hediye için Teşekkür Mesajı

Verdiğiniz hediye için teşekkürler. Beni düşündüğünüz için gerçekten minnettarım ve benim için daha mükemmel bir hediye seçemezdiniz. Tekrar, çok sağolun.

Cömert Yardımlar için Teşekkür Mesajı

Bu zor zamanlarımda bana yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Yardımlarınız benim için paha biçilemez bir şeydi. Yardımınız ve desteğiniz olmadan asla başarılı olamazdım. Cömert davranışınız için çok minnettarım.

Proje Yardımı için Teşekkür Mesajı

Projeye yardım etmeyi teklif ettiğiniz için çok teşekkürler. Yardım etme istekliliğiniz için gerçekten minnettarım. Yeni projelerde de rehberlik sunmak için benzer konularda tecrübeli birinin bulunması son derece faydalı olur.

Bilgilendirme için Teşekkür Mesajı

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Yardımlarınızın aklımdaki soru işaretlerine çözüm olacağından hiç şüphem yok. Siz de bana ihtiyacınız olan her an bilgim dahilinde benden faydalanmaktan çekinmeyin. Size elimden gelen her türlü konuda yardım edebileceğimi bilmenizi isterim.

Staj için Teşekkür Mesajı

Tavsiyeleriniz ve tecrübeleriniz staj süresi boyunca bana çok yardımcı oldu. Bu staj imkanını bana vererek, öğrettiğiniz her şey için çok teşekkür ederim. Umarım mezun olduktan sonra, sizinle çalışmak ve şirketinizde kariyer yapma hedeflerimle ilgili konuşabiliriz.

İlham için Teşekkür Mesajı

Üzerinde çalıştığım projede hayallerime kavuşmak için bana ilham kaynağı olduğunuz. Verdiğiniz destek ve aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkürler.

İş Arama Yardımı için Teşekkür Mesajı

Bana iş arama konusunda ettiğiniz tüm yardımlar için teşekkür ederim. Sağladığınız bilgi ve tavsiyeleri benimle paylaştınız. Bundan dolayı size minnettarım. Bu süreçte yardımınız benim için paha biçilemezdi.

Öneriler için Teşekkür Mesajı

Verdiğiniz öneriler için çok teşekkürler. İş hayatında başarılı olmak adına önerdiğin tüm tavsiyeleri harfi harfine yerine getireceğime emin olabilirsiniz.

İletişim Bilgileri için Teşekkür Mesajı

Sizinle irtibat kurmayı kolaylaştıracak iletişim bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler. En kısa zamanda dönüş yapacağız. İyi çalışmalar dileriz.

Ödeme için Teşekkür Mesajı

Bankamızdan az önce ödeme yaptığınıza dair bir bilgi mesajı aldık. Ödemenizi zamanında yaptığınız için çok teşekkür ederiz. Değerli siparişlerinizi bekler, canı gönülden iyi çalışmalar dileriz.

E-Posta için Teşekkür Mesajı

Gönderdiğiniz e-mail az önce ekranıma ulaştı. Ayırdığınız zaman için çok teşekkür ederim. Konuyla ilgili geri dönüşü en kısa zamanda yapacağımızı bilmenizi isteriz. Saygılar.

Teşekkür etmek sihirli güçlere sahip. Karşınızdaki kişinin işine verdiğiniz değeri ve saygıyı gösterin. Göreceksiniz iş daha hızlı ve özenli bir şekilde yapılacak ve size seve seve yardım eden bir arkadaş kazanacaksınız.

Teşekkür etmek insanoğluna verilmiş farkındalıkların başında gelir. Teşekkür etmek insanları birbirine bağlar. Hiç tanımadığınız bir insanla ilişki kurmak veya yardımını istemek için söze teşekkürle başlamak, ilk tanışmada sıcak bir gülümseme ve sıkı bir el sıkışla iyi bir izlenim bırakmak gibidir.

American Psychological Association’ın (Amerikan Psikoloji Derneği) çıkardığı Emotion (Duygu) adındaki online yayında yer verilen makalede, Avustralya’daki University of New South Wales’te psikoloji profesörü Lisa Williams ve Gonzaga University’den Monica Bartlett teşekkür etmenin yeni ilişkiler kurmadaki önemini göstermekteler.

Williams ve Bartlett oldukça pragmatik bir yöntemle bir çalışma modeli oluşturmuşlar: 70 üniversite öğrencisi, lise öğrencilerinin üniversiteye başvurmak için yazdıkları kompozisyonları değerlendirmekle görevlendirilir. Bir hafta sonra, lise öğrencileri kendilerine yardım eden üniversite öğrencilerine kompozisyonlarıyla ilgili değerlendirmeyi aldıklarına dair birer mektup yazarlar. Öğrencilerin sadece yarısı mektubunda teşekkür eder, diğer yarısı mektubunda teşekküre yer vermez.

Teşekkür etmek sizi daha sıcak ve samimi bir insan olarak gösterir. Sizi hiç tanımayan bir insan bile sizinle ilişki kurmaya daha istekli olacaktır, sizi daha yakından tanımak isteyecek, sizinle zaman geçirmeye gönüllü olacaktır.

Mektupları aldıktan sonra, üniversite öğrencilerinden birer anket doldurmaları istenir. Bu anketlerde kompozisyonlarını düzelttikleri öğrencilerle ilgili nasıl izlenimler edindikleri, ilerde e-posta yoluyla iletişim kurmak isteyip istemedikleri sorulur. Eğer ilerde iletişim halinde olmak isterlerse, isimlerini ve e-posta adreslerini lise öğrencileriyle paylaşabilecekleri kendilerine söylenir.

Araştırmacılar ‘teşekkür notu’ alanların kontak bilgilerini paylaştıklarını ve yakın gelecekte liseli öğrencilere yardımcı olmaya istekli olduklarını göstermiştir. Teşekkür notu almayanlar ise, kontak bilgisi verme konusunda çekimser kalmışlardır.
Bartlett, teşekkür yazan lise öğrencilerinin üniversiteliler tarafından daha nazik, düşünceli ve samimi insanlar olarak algılandığı sonucunu çıkarmıştır.

Uzun soluklu ilişkiler geliştirmekte “teşekkür etmek” gibi basit hareketlerin büyük önemi vardır. Karşınızdaki insanın yaptığına değer vermeniz o kişiye değer verdiğiniz anlamına gelir. Bu da ilişki geliştirmek için güçlü bir temel oluşturur.
Teşekkürün Gücü

tesekkurun-gucuHarvard Üniversitesi’nden Prof. Francesca Gino duygularımızın işle ilgili kararlarımızı ve diğerleriyle ilgili görüşlerimizi nasıl etkilediğini inceleyen çalışmalarını “Sidetracked” (Konudan Çıkmak) adını verdiği kitabında toplamış. Kitapta genişçe yer verdiği konulardan biri de, minnet duymak, şükretmek, teşekkür etmek üzerine.

İşyerinde işler ve ilişkiler o kadar iç içe ki, çoğu zaman bu karmaşık yapıyı algılamak kolay olmuyor. Örneğin, iş ilişkilerinde bizi takdir eden, yaptığımız ise saygı duyan ve çıkardığımız işten dolayı samimi bir şekilde teşekkür eden kişilerle ilişkilerimiz sağlam dostluklara uzanmakta.

Teşekkür edilmesi bizim kendimizi iyi hissetmemize, işimizi benimsememize, kendimizle gurur duymamıza imkân vermekte.

Prof. Gino üniversite için yardım toplayan 41 kişinin dâhil olduğu bir çalışma gerçekleştirmiş. Bu kişilerin hepsi sabit maaşla çalışmaktaymış. Bölümün direktörü bu kişilerin yarısını ziyaret etmiş ve bizzat ellerini sıkıp, sırtlarını sıvamış, yaptıkları iş için müteşekkir olduğunu, üniversiteye katkılarından dolayı kendilerine teşekkür etmek istediğini söylemiş. İkinci grup ise, herhangi bir teşekkür ziyareti almamış. Sizce direktörün teşekkürünün etkisi ne olabilir?

Teşekkür edilen çalışanlar o hafta içinde yardım toplama telefonlarını %50 oranında arttırmışlar, direktörün bizzat teşekkür etmediği diğer grup ise, o hafta da geçen haftakiyle aynı sayıda telefon etmeyi sürdürmüşler. Teşekkür etme şansını kaçırdığınız zaman, kurum ve liderler herhangi bir masraf gerektirmeyecek ancak büyük etkiye sahip motivasyon fırsatlarını kaçırmış olurlar.

Harvard Gazette’ye göre, Gino kendi kişisel deneyimlerini de kitaba ilave etmiş. Örneğin, yeni kurulmuş bir şirkette çalışan eşinin şirketinin sahibi, uzun saatler çalışması gereken eşine anlayış gösterdiği için Gino’ya teşekkür mektubu yazmış. Bu mektup Gino’nun hoşuna gitmiş, patronunun inceliği eşini işle ilgili daha da motive etmiş.

Teşekkür etmek çok basit bir söz veya davranış gibi gözükse de, çok daha karmaşık motivasyon araçlarının başaramadığı etkiyi gerçekleştirmekte. Liderlerin bu tür fırsatları kaçırmaması önemli.


Tags: