Acı İle İlgili Sözler Acı Mesajlar Acı Çekmek

Acı hayatımızın neredeyse her alanına yer almış, Aşk, sevgi, mutluluk gibi güzel anlar bir anda acıya dönüşebiliyor. Mevlana’nın Acı ile ilgili en güzel sözlerini sayfamızda derledik. Acınızı hafifletecek tüm sözler bu sayfada yer alıyor. Beğendiğiniz veya acınızı hafifleten sözleri whatsapp durumu olarak kullanabilir yada sosyal medya Instagram, Twitter, Pinterest, Tumblr, Facebook hesaplarınız dan paylaşabilirsiniz.

Acıya Dayanmakmı Zor Yoksa Sanamı Katlanmak Zor Olan Anlayamadım Ama Bildiğim Birşey var Acı Senin Sevginle Daha Güzel Yaşatıyor Hayatı.

Acılı Sözlerim Vardır Benim Sen Dayanamazsın Sevgilim Acı Hükmetmiş bana Bebeğim Seninle Mutlu Günleri Görmez Bu Kalbim Acıya Esirim.

Her Ağladığımda Acıyla Bakıyorum Hayata Mutluluk Gözyaşları Düşmedi Hiçbirzaman Gözlerimden Hep Acıyla Başladım hayata Acıyla Son Buldu Günlerim Herdefasında.

Terk Edip Gidişler Var Her Anımda, Acıya yakınlaşan kalbim Ağlıyor Her Adımda, Seninle Geçirdiğim Günleri Saklıyorum beyaz Sayfalarda Şimdi Acı Sözlerimi Yazıyorum Geceleri Duvarlarıma.

Kalbimde Bir Yara Aşk Acısı Çekiyor Bedenim Sözlerimde imaalı Kelimeler Saklı Her Bir cümlesinde Acı Saklı Sen Bana Aldırma isyanım Hayata.

Benim hayatımda Gülücükler Olmadı Sevgilim, Acıyla Bütünleşti Kalbim Nasır tuttu Sevgilerim, Şimdi Gözyaşlarımla Nasır tutan duygularımı yumuşatıyorum Sen bana Bakma Güzelim.

Aşkıma Ne Acı Dayanacak nede Acılara Boyun Eğip Gidicek hayat nekadar Acı Olursa Olsun Bu Gözler Nekadar Acıyla Dolarsa Dolsun Senden Başkasına Ne Sevgiyle Nede Acıyla Bakıcak Bebeğim.

Unutmadım Seni Unutamam Sevgilim, Acı Hayatımda tatlı Bir Anıydın, Şimdi Tatlı Olan Anılarımda Zamanla Birlikte Yok Oldu Sadece Acıya Bağımlı Kaldı Hayatım Acısını Çekiyorum yalnız Hayatımın.

Acıdan Zevk Almasını Bildi bedenim, Acıyla Bütünleşti Ellerim Kimse Ayıramaz Acıdan Ellerimi ben Acıyla Yaşamaya Alışmışım Sevgilim.

Beklediğim Acı geldi Vurdu Sonunda Ellerimiz Ayrıldı tesellileri Aradım herdefasında, Çıkış Bulamadım Kaçışlarımda Acıya Bağlı Kaldım Çırpınsamda Kaçamıyorum Aşk Acısından.

Bir Hayatı Acısıyla Tatlısıyla Yaşamak isterdim Seninle Bıraktım Hayallerimi Artık mazilerime, Acıyla Arkadaş Oldum Bakıyorum Nefretimle Geleceğe.

Yüzümde Ne Gülücükler Açtı Nede Hayata Sevdalı kaldım! Sadece Acıyla Ağladım Mutluluğa Hasret Kaldım Hayatta Unuttuldum Acılara Tutundum.

Senden Vazgeçemem Sevgilim Acuyla Yansada Yüreğim Senden Vazgeçemem Anla beni Sevgilim Acıyla Yontulmuş Kalbim Sensin benim tek Geleceğim Bırakma Beni Acılarla Başbaşa Sevgilim.

Gecelerin Soğukluğuna Aldırmaz Kalbim Buz Tutmuş Acılara katlandı Yüreğim Sen Nedersen De Acımaz bedenim Acıya Tututkluyum Ben Güzelim.

Yarınlarıma Güneş Doğmaz Benim Dünyamda Acıya Mahkum Ellerim Gözlerimdeki yaşların Sebebi Acının Sevdasıdır Güzelim.

Heveslerimin Son Bulduğu Nokta Kalbindir Sevgilim Bıraktım Acıları Arkamda Seninleyim Bırakma Beni geri Acılara Heveslerimi Aşka çevir Seninle Bağlanayım Hayata Bebeğim.

Yüreğim Acılı yanıyor, Hayat beni Bir Adım Daha Uzaklaştırıyor, ne için Yaşadım Bilmiyorum Sadece Acıları Sevdi Kalbim Gözlerim Ben Aslında yaşamıyorum Sadece Acıları Sahipleniyorum.

Sevgiyi Sana Acıyı Hayata Borçluyum Sakın üzülme Bebeğim ben Acıyı Seninle Unuturum hayatı Acıyı bna Verdiğin Sevgiyle Avuturum Bebeğim.

Hayatmı Zor Yaşamakmı Zor Yoksa Bırakıp Giden Aşklarmı Kor insana, Ne hayat Ne Yaşamak Aşk yeter Bütün Acıları Anlatmaya.

Sen Hiç Aşık Oldunmu? Aşık olupda kalbin Acı Şarkılara Mahkum Oldumu? işte Bilmiyorsun Sevenin halini Anlamıyorsun Acıların nedenini Hain Sevgili.

İster vur ister hiç bir şey söylemeden git, Zaten Acılara katlanmışım Senin Gidişlerin Koymaz Bana hayat Birkere Vurmuş Suratıma Ne Yaparsan Yap Acılar Unutulmaz Hayatımda.

Yetinmek acıları sevmek benim hayattaki tek tesellim, kalbim nasır tutmuş gözlerim bakarken görmez olmuş hayatı sadece acıyı ve acıları görüyorum resim olmuş hayatımda sevgilim.

Kimseye Göre Değil Kendime Göre Yaşarım hayatımı! Acılara Mahkum OLmayı Değil Özgürce Yaşamayı Severim, Sensizliği Değil Seninleyken Acılarıda Sevmeyi öğrendim Sevgilim.

Kolaymı Ayrılıklar Kolaymı Gidişler? Her Gittiğin Adımda Kalbimin Atışı Eksiliyor hayatımında her Gidişlerinde Acılara Bırakıyorsun Sana Aşık Olan bedenimi.

Seven Acı Çekmeseydi Adına Sevgi Denmezdi, Aşk Acısı OLmasaydı Gençler Böyle Nedensizce öLmezdi Şuan benim Gibi. Aşk Acısı Çekti Yüreğim Artık Katlanamaz Buna bedenim.

Yok, dünyada hicrandan daha acı ne istiyorsan et de onu etme.

Doğruların yemin etmeye ihtiyacı yoktur.

İyi ki geçiyorsun zaman… Ya acının derinime işlediği bir anda donsaydın.

Acı, acıyla iyileşir. Aşk ise daha büyük bir aşkla.

Kötülerin kötülüklerine acıyın. Benliğin, kendini görüp beğenmenin etrafında dolaşmayın.

Ey Gönül! En acı ilaç ayrılıktır; zira onun içinde Aşk gibi bir şifâ saklıdır.

Yalancıların yeminine inanılmaz, doğruların ise yemine ihtiyacı yoktur.

Aşk acısı taşımayan yürek; Ya Deliye aittir, ya ölüye.

Bir kişi Allah’tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa; Allah da onu başkasına muhtaç etmez.

Hırsızlara, kötülere, alçaklara acımak zayıfları kırıp geçirmektir.

Acı ile ilgili sözler, acı ile ilgili söylenmiş güzel sözler, acı ile ilgili özlü sözler, acı sözler gibi pek çok başlık altında toplayabileceğimiz bu yazımızda sizler için acı ile ilgili söylenmiş güzel sözleri derledik.

Sabır, hiç yüzü ekşitmeden acıyı yudum yudum içine sindirmendir. Cüneyt Bağdadi Sabır, kurtuluşun anahtarıdır.

Sabır, iman yüzünden baş tacı olur Bundan dolayıdır ki sabrı olmayanın imanı da yoktur

Elbet bizde biliriz lafı en inceden dokundurup, içini acıtmasını lakin kıyılıyoruz ama kıyamıyoruz sevdiklerimize işte.

Güller güzeldir. Dikeni acıtır derler. Neden acıtsın ki tutmasını bilince eller.

Herkesin bir derdi var; her derdin bir acısı. Acılarım katlanılmaz değil ama, bir de tuz basanı var.

Aşk, kimseye niyazı ve ihtiyacı olmayan Allah’ın vasıflarındandır. Ondan başkasına âşık olmak, geçici bir hevestir.

Kalbin bir gün seni sevgiliye götürecek. Ruhun bir gün seni sevgiliye taşıyacak. Sakın acında kaybolma. Bil ki çektiğin acı bir gün dermanın olacak.

Vazifesini tam yerine getirmemiş olanın vicdan yarasına ne mazeretin devası ne ilacın şifası deva getirmiş..

Onun gönülde açtığı yaraya katlan ki, merhemi yüz göstersin. Şunu aklından çıkarma ki sabır, ızdırabın, acının anahtarıdır.

Yüz binlerce birbirine benzeyenleri seyret de aralarında ki yetmiş yıllık farka dikkat et. İki şey birbirine benzeyebilir: Acı su da berraktır, tatlı su’da…

Cihanın nüru ile gül de, cihanın düğünü, derneği ol, onun mateminden, acılarından kurtul, emniyete ulaş. Çünkü sabır sıkıntının anahtarıdır.

İnsanları tanımak için tüm gücünüzü verin, ama tüm sevginizi vermeyin. Çünkü onları tanımaya başladıkça verdiğiniz sevgiye acıyacaksınız!

Kalbin bir gün seni sevgiliye götürecek. Ruhun bir gün seni sevgiliye taşıyacak. Sakın acında kaybolma. Bil ki çektiğin acı bir gün dermanın olacak.

Ey sevgili, ilacım da sensin, çarem de sensin. Yüz parça olmuş gönlümün nuru da sensin. Çaresiz gönlüm de, senden başka ne varsa hepsi yok oldu. Beni kimsesiz bırakma! Gel!

Acıya sabredersin, adı metanet olur, insanlara” sabredersin adı hoşgörü olur, dileğe” sabredersin adı dua olur, duygulara” sabredersin adı gözyaşı olur, özleme” sabredersin adı hasret olur, sevgiye” sabredersin adı aşk olur.

Aşk vadisinde, hiçbir nişane, hiçbir iz yoksa üzülmemeli; çünkü, Hakk’ın lûtfuyla bazen umutsuzluktan bile umutlar doğar. Ey gönül, sakın umutsuzluğa düşme! Allah’tan umudunu kesme ki, bazen can bahçesinde, sögüt ağacının dalı bile hurma verir.

Gönüllerini Allah’ı anarak, iyi işler yaparak cilalamış, parlatmış olanlar renkten ve kokudan kurtulmuşlardır. Onlar, her an, işlerinde bir hoşluk, bir güzellik hissederler. Onlar bilginin şeklini, dış yüzünü, kabuğunu bırakmışlar da manasını ve özünü almışlar ve ayne’l-yakin bayrağını yüceltmişlerdir. Düşüncelerden, duyguların yükü altından kurtulmuşlar da aydınlığa kavuşmuşlardır. Benliklerini Hakk uğruna kurban etmişler, irfan denizi kesilmişlerdir. Herkesin korktuğu, ürktüğü, kaçtığı ölüme karşı, Hakk aşıkları, acı acı gülümser. Kimsecikler onların gönüllerine bir zarar veremez, zira zarar sedefe gelir, içindeki inciye gelmez.

Sevmek; saatlerce öpüşmek değil. Öpmek için saatlerce düşünmektir.

Sırtından vurana kızma, ona güvenip arkanı dönen sensin. Arkandan konuşana da darılma, onu insan yerine koyan yine sensin.

Şu dünyada iki tane kör gördüm biri seni sevip de görmeyen sen, biri de senden başkasını görmeyen ben.

Tenine dokunmadan, avuçlarını kavramadan da seni sevebilirim. Çünkü istediğim tenin değil, yüreğin.

Uğrunda ölmedim! Uğrunda ölünecek sandığım biri için yaşadım hep.
Ve bazıları yokken bile vardır. Fazlasıyla.

Ve öyle bir konuş ki bir şehir gibi mesela İstanbul gibi de ki ölümüne kadar seveceğim seni.
Ona sarılıp, kulağına dakikalarca ‘beni hiç bırakma’ diye fısıldamak istiyorum.

Sakın yanlış anlama kendimi yitirmiş değilim. Sadece sende kayboldum o kadar.
Seni aklıma getirecek o kadar çok şey varken, seni yanıma getirecek hiç bir şey yok.

Unutma ki; Nefret ve Kin’in ertesi pişmanlıktır. Ve her canlıya ölüm vardır. İnsan ölür ama ölmeyen insanlıktır.
Uzatma ellerini. Uzak olsun, istemez. Benden aldıklarını vermeye gücün yetmez.

Seni en çok hak edene değil, sefil edene gidiyor bu yürek.

Duyduğuma göre benden nefret ediyormuşsun? Seni düşünecek vaktim olsaydı inan bende senden nefret ederdim.
Sevmek mi? Hiç duymadım ki.. Gülmek mi? Çoktan unuttum.. Yaşamak mı? Oda ne.. Aşk mı? Büyük bir yalan.. Yalnızlık mı? İşte o benim dünyam!

Yalan dünyanın ipine takılmışız, kurtulalım derken komple dolanmışız!

Yürek söz vermişse dönülmez. Yâre gönül vermişse inkar edilmez. Bizde yürek zedelenir ama sevgiliye ihanet edilmez.
Aramızda bir harfin lafımı olur sevgilim? Ha g’ittin’ Ha ‘ittin’.

Bir köpeğin dostluğu, bir dostun köpekliğinden iyidir.

Bir süre sonra anladım ki; Vazgeçilmez olan sen değilsin. Vazgeçmeyi bilmeyen benim.

Boş yere canı yanmaz insanın. Ya bir eksiklik vardır geleceğe dair yada bir fazlalık geçmişten gelen.
Duruyorsam sebebi var. Susuyorsam nedeni var. Herkes rahat olsun her şeyin bir zamanı var.

Ecelle sözlü kaderle nişanlıyız! Tesadüfen doğduk ama yaşamak zorundayız!

Erkeklerin kalbi pazar gibidir giren çıkan belli olmaz. Kızların kalbi mezar gibidir giren bir daha çıkmaz.

Ey Hayat! Daha fazla yorma beni. Ben fazlasıyla ödedim senin uğruna kaybettiklerimin bedelini.

Ey sevgili sen nereden bileceksin ki her gece seni silahımın şarjörüne doldurup defalarca yüreğime sıktığımı. Söyle nereden bileceksin?

Gerçekten seven insan hiçbir şeyi mazeret etmemeli. Seviyorsa söyleyebilmeli, söyleyemiyorsa sevmiyordur bitti.

Gözlerinde hayat bulur gözlerim hep seninle olmak ister kalbim.

Her bir yaranın merhemi bulunur! Dertler çeke çeke kader unutulur!

Değer verdiğin insanların verdiğin değere layık olmadıklarını anlarsan, sakın sen üzülme, bırak layık olamadıkları için onlar üzülsün.
Hep şerefe deyip kaldırırdın kadehi, ben ise hep mutluluğa kaldırırdım. Senin şerefe ihtiyacın vardı, benim ise mutluluğa.

Kimseye dur diyemem, huyum böyle giden için üzülemem! O, bensizliği seçiyorsa, bende onsuzluktan bir şey kaybetmem.

Ne güneşi istiyorum karanlığıma, ne de yıldızları istiyorum gece yarılarında.. Çok değil, bir tek seni istiyorum yalnızlığıma..

Ağacın yaprakları gibi döküldük seninle ayrı yerlere.. Oysa ne hayaller kurmuştuk aynı dalın üzerinde.

Bağlanmayacak’sın bir şeye, öyle körü körüne. “O olmazsa yaşayamam.” demeyeceksin. Demeyeceksin işte. Yaşarsın çünkü.

Bakma bu kadar hüzünlü şeyler yazdığıma ben hep gülerim ve gülerken kimse yalan olduğunu anlamaz.

Bana yaşattıklarının hepsini inşallah sen de bir gün yaşar ve beni o zaman anlarsın.

Belki hiçbir şey yolunda gitmedi ama; hiçbir şey de beni yolumdan etmedi!

Beni bırakıp da terk edenleri ne olursa olsun unutacağım. Aşkıma karşılık vermeyenleri bende onlar gibi bırakacağım.

Beni hep yanlış anladın zaten sen. ‘Geleceğim’ ol demiştim, ‘gel ecelim’ ol değil.

Bir gül olmak isterdim! Neden mi? Beni koparıp kokladığında vücudunun derinliklerine girip bir daha oradan çıkmamak için?

Birisini unutmak zorundaysanız, bunu sindire sindire yapın. Çünkü aklın zamansız öldürdükleri, yürekte amansız dirilir.

Çocuk olsam yeniden. Bir tek düştüğüm için acısa içim, ve kalbim; çok koştuğum zaman çarpsa sadece.

Acı Sözler

Dünya unutursa dönmeyi, rüzgar unutursa esmeyi, aşıklar unutursa sevmeyi, belki o zaman unuturum seni.
Her tesadüf bir başlangıçtır; finali sen oynarsın, perdeyi kader kapatır.

Herkes dostum olamaz! Hayat benim kimse karışamaz, aşka gelince bir kere sevdim bir daha işim olmaz.

İnsanların arkasından konuşabilen üç kuruşluk insanlara bir tek sözüm var; Bozuk para daima ses çıkarır.

İtle köpekle uğraşacak vaktim olsaydı veteriner olur, insan gibi görünen hayvanları tedavi ederdim.

Kendi kendime konuştuğum kadar, kimseyle konuşmuyorum. Sebep delilik değil, sadece bilirim ki insanı sadece en iyi kendi dinler.
Kimseyi gözyaşlarınızı yorganın altında pijamanız’ın koluyla silecek kadar sevmeyin.

Ne çok isterdim bir atkı olmayı üşüdüğünde boynuna sarılmayı benimki de hayal işte.

Neden sevgililer günü var da yalnızlar günü yok? Biz daha kalabalığız.

Nokta koyduysan bir kere, çevirmeyeceksin onu virgüle. Ne soru kalmalı ne de tek bir soru işareti geriye.

O gitti bir daha dönmez artık. Bilmez acı çektiğimi, bilmez onsuz hayallerde yaşadığımı, bilmez yüzümdeki gülücüklerin sahte olduğunu.

Önce sevdiğin terk eder seni ardından uykun. Sonra ne sevdiğin gelir ne uykun!

Öpüşmenin aşk sanıldığı bu devirde yalnızlığımla gurur duyuyorum.

Sadece mutlu olmayı isteseydik olurduk ama biz hep diğerlerinden daha fazla mutlu olmayı istedik ve hep diğerlerinin daha mutlu olduğunu zannettik.
Sanmayın ki mutluyum. Attığım her adımda eceli bekliyorum, konuştuğum her kelimede ölümü sayıklıyorum.

Sebepsiz gidişlerin mahkumu iken firari yüreğim vuslatın sonu kavuşmak’sa eğer her anına eyvallah sevgilim.

Seni affedecek kadar olgunum ama tekrar güvenecek kadar aptal değilim.

Seni seviyorum diyen dillere değil, senin için ağlayan gözlere inan.

Seni seviyorum diyenin aşkından şüphe et. Çünkü; Aşk sensiz ve dilsizdir.

Sev ama mevsimlik olmasın! Yazın açıp, kışın solmasın.

Sevenler değer bilseydi eğer bu dünya cennet olurdu güzelim.