Öfke Sözleri Öfke ile ilgili söylenmiş sözleri

Öfke Sözleri
“Ey Oğul! Beysin! Bundan sonra öfke bize; uysallık sana… Güceniklik bize; gönül almak sana.. Suçlamak bize; katlanmak sana.. Acizlik bize, yanılgı bize; hoş görmek sana.. Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize; adalet sana.. Kötü göz, şom ağız, haksız yorum bize; bağışlama sana… Bundan sonra bölmek bize; bütünlemek sana.. Üşengeçlik bize; uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek sana… ŞEYH EDEBALİ’NİN OSMAN BEY’E NASİHATIAdam savaşmakla çetin er sayılmaz, öfkelendiği zaman kendini tutabilendir çetin. Hz. MevlanaAllah’a sığın; şahs-ı halimin gazabından Zira yumuşak huylu atın, çiftesi pektir. Ziya PaşaArkadaşına öfkeni söyle, geçsin; düşmanına öfkeni söyle artsın. William BlakeAşkınızın kırıntılarından bile olsa, Nasiplenmek için bekleyişteyim. Yerine göre size köle, Yerine göre efendiniz, Bazen kızdığımda bir aslan, Kızdığınızda süt dökmüş bir kedi, Hüzünlerinizde şefkatli bir baba. Atakan KorkmazÖfke ile ilgili resimli sözler için tıklayınız.
Başkalarının yaptığı hatalardan dolayı öfkelenirseniz, onları değil kendinizi cezalandırmış olursunuz. İmmanuel KantBeni boş ver! diyorsun… Sen bana zaten boş gelmiştin… Nasıl aldıysam, öyle de veririm merak etme… Sayyara NabiBir adam, uyumak üzere uzanmadan öfkesini unutmalıdır. Thomas QuinceyBir anlık öfke, her şeyi yok eder. L. GleinBir babanın oğluna karşı öfkesi, evladın babasına olan en sıcak sevgisinden daha tatlıdır. MONTHERLANTBir öfkenin, bir acının kızgın demiri kalbimize dokunmadıkça ses gelmiyor oradan. Cemil Meriç – Jurnal Cilt: 1 (1955 – 1965)Cahilin öfkesi sözünde, akıllınınki de fıilindedir. Hukemâ’danÇünkü sıkıntı öldürür. Ve ama sıkıntı öldürüyor. Acı ve öfke değil, ama sıkıntı öldürüyor. Murat Uyurkulak – TolÇİN ATASÖZÜ : Çok keyifli anınızda kimseye bir şey vadetmeyin .Çok öfkeli anınızda kimseye yanıt vermeyin…..
Dalgaların denize vuruşu gibiydi aşkımız. Bazen öfkeliydik Sevgilim;bazen de çocuklar gibi, birbirimizi unutur gibiydik. Yılmaz Güney
ÖFKE İLE İLGİLİ ÖZLÜ SÖZLER
Öfke ekilen yerde, pişmanlık biçilir. (Alessandro Manzoni)
Öfke geçici bir deliliktir. Bu yüzden duygularınıza sahip olun. Yoksa onlar size sahip olur. ( Horace Mann)
Bir anlık öfke herşeyi yok eder. (L. Glenn)
Öfkenin ateşi önce sahibini yakar. Sonra kıvılcımı düşmanına ya varır, ya varamaz. (Sadi)
Öfkeli iken bir işe girişmek, fırtınalı havada yelken açmaya benzer. (Evripides)
Çaba sarfedilen herşey değişmez, fakat çaba sarfetmeden hiç bir şey değişmez. (James Baldwin)
Öfke gelir göz kararır, Öfke gider yüz kızarır. (Türk Atasözü)
Öfkeyle kalkan zararla oturur. (Türk Atasözü)
Talih, sinirlerine hakim olan insana güler.
Bilgi insanlığın, şiddet hayvanlığın konumudur. (Mahatma Gandhi)
Değerli Dostlar,
Bu sözlerin üzerine başka söze ne hacet! Herkes kendine hisse çıkartmalıdır. Ama öncelikle ülkeyi yönetenler ve yönetmeye talip olanlar bu hususta daha da dikkatli olmalıdır. Üç düşünüp bir konuşmalıdırlar.
Öfke bahsimizi şimdilik kapatıyoruz. Öfkesini kontrol edebilen, halkı ötekileştirmeyen, herkesi kucaklayabilen yöneticilere kavuşmak ümidiyle

Öfke Sözleri Öfke ile ilgili söylenmiş sözleri Rating: 4.5 Diposkan Oleh: HCN