Kapadokya'da Balayı turu

Kapadokya’da balayı fikri her zaman heyecan verici gelmiştir. İnsan 5000 yıl öncesine gitmiş gelmiş gibi oluyor. Zira bilen bilir, Kapadokya’daki küçük güzel otellerin hemen hemen hepsi eski mağara yerleşimlerinde.

Kapadokya, size romantik bir balayı için önerebileceğimiz en büyülü kentlerden biri. İlginç coğrafi oluşumların oluşturduğu manzaralara, nefes kesici günbatımları eşlik ediyor. Üstelik balayım burada geçirmek üzere buraya gelen çiftlere göz alıcı doğal güzelliklerinin yanı sıra pek çok aktivite olanağı da sunuyor.


Kapadokya'da geçireceğiniz romantik bir tatilin en güzel detaylarından biri, hiç kuşkusuz, balon turuna katılmak. Balon şirketleri, her ayrıntısıyla eksiksiz olarak düşünülmüş turlar sunuyorlar. Gitmeden yeterli bir süre önce bağlantı kurarsanız, gökyüzünde sizin için büyüleyici bir düğün bile organize ediyorlar. Bulutların arasında süzülürken göreceğiniz manzara, size sanki rüyadaymışsınız hissi veriyor. Rüzgarın teninizi okşayan ılık esintisi de cabası. Aşağı indiğinizde ise bir şişe şampanyayla karşılanıyorsunuz. Ama eğer yüksekler bize göre değil diyorsanız, ılık bir akşamüstü, at sırtında vadi gezisine çıkmak ve yüksek bir tepeden günbatımını seyretmek de bir diğer alternatif.


Ayrıca çevredeki tarihi yerleri keşfederek geçmişe bir yolculuk da yapabilirsiniz. El Nazar Kilisesi, Aynalı Kilise, Güvercinlik Vadisi, Göreme ve Derinkuyu yeraltı şehirleri ilginç birer seçenek olabilir. Akşam Ürgüp'teki şarap fabrikasının mahzenini gezebilir, şömine başında birbirinden özel şarapların tadına bakabilir ve butik otelinizde kalacağınız evin mutfağında size özel hazırlanacak akşam yemeğine eşlik etmesi için leziz bir şarap satın alabilirsiniz.