kapadokya alışveriş merkezi avm

Forum Kapadokya Alış Veriş Merkezi Bugün Düzenlenen Törenle Kapılarını Ziyaretçilere Açtı

Nevşehir'de Yeni Mahalledeki eski terminal yerinde kurulan Kapadokya Forum Alış Veriş Merkezi'nin açılış törenine Nevşehir Valisi Osman Aydın, Belediye Başkanı Hasan Ünver ve Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde konuşan Multi Turkmall Üst Yöneticisi (CEO) Levent Eyüpoğlu, yaklaşık 45 milyon euroya mal olan Forum Kapadokya AVM'nin yaklaşık bin kişiye istihdam alanı oluşturduğunu söyledi.

Türkiye genelindeki Forum alış veriş merkezleri ile bugüne kadar yaklaşık 5 milyar euro değerinde yatırım yaptıklarını belirten Eyüpoğlu, Kapadokya Forum'un Türkiye'deki 8. alış veriş merkezi olduğunu, 15 projelerinin daha olduğunu kaydetti.

Türkiye genelindeki Forum alış veriş merkezlerinde yaklaşık 30 bin kişiye iş imkanı sağlandığını, toplam bin 100 mağazanın bulunduğunu bildiren Eyüpoğlu, Forum Kapadokya'nın, Nevşehir'in modern alışveriş ve eğlence merkezi açığını kapatacağını, aynı zamanda bölge halkının yanı sıra Kapadokya'ya gelen yerli ve yabancı turistler için de önemli bir cazibe merkezi olacağını dile getirdi.

Forum Kapadokya'nın mimari olarak bir benzerinin daha olmayacağını vurgulayan Eyüpoğlu, Forum Kapadokya'nın yerel mimari unsurların, teknik ve estetik öngörüsü ile harmanlandığını ifade etti.

Yaklaşık 25 bin metre kare kiralanabilir alana sahip olan alışveriş merkezinde hipermarket, sinema salonları, eğlence mekanları, restoranlar, mağazaları ve otopark bulunuyor.